Knygos

Juozas Mureika „Estetologijos įžvalgos“

2016-02-04_17Estetologija ir dvasingumas: pajauta, prasmė ir egzistencialai dvasinių galių kontekste : monografija / Lietuvos edukologijos universitetas.

 

Vilnius: Lietuvos edukologijos universiteto leidykla, 2016. – 338 p.

 


Antanas Andrijonas „Greičiu liepsnoję metai“

2015 02 23 CIUTELE virselis fotoKnygos pavadinime „Greičiu liepsnoję metai“ (2015 m.) jau įdėtas tas užtaisas, kuris skirtas jos turiniui – automobilių sporte vyraujanti pokyčių sparta ir lenktynių aistrai atiduoti žmogaus gyvenimo dešimtmečiai.

Ši knyga pasakoja apie automobilių sporto meistrą Vidmantą Čiutelę (šiais metais sukanka 80 m.), pokario laikmetį automobilių sporte. Biografinė knyga parodo visą tų dešimtmečių epochą, kuri išaugino dabar jau veteranais tapusių mūsų krašto automobilių sporto entuziastų kartą, pergales skynusią ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Straipsnį apie knygą galite paskaityti šioje nuorodoje.

 


Joana Ulinskaitė-Mureikienė „Likimo išbandymai“

e68e82c78fe14536049efdfcfb4068d79dfdcaf0Joana Ulinauskaitė-Mureikienė „Likimo išbandymai“, 3-ioji patikslinta ir papildyta laida, 1-oji serijos „Neparklupdyta Lietuva“ knyga. Išleido VšĮ „Versmės“ leidykla, 2014 m., 407 p., iliustr.

Knygos kaina leidykloje – 20,00 Lt (5,79 EUR)

Buvusi politinė kalinė gydytoja Joana Ulinauskaitė-Mureikienė nuoširdžiai ir jautriai aprašo savo gyvenimo istoriją. Tai autentiškas pasakojimas apie save, laiką, savo kartą ir dvasines vertybes, kurioms liko ištikima autorė ir jos bendražygiai.

Knygos antroji laida, papildyta autorės bendraamžės, žymios baltų proistorės tyrinėtojos, Venesueloje gyvenančios tautietės Jūratės Statkutės de Rosales įžanga, kitų pirmosios laidos skaitytojų atsiliepimais, kartu yra pirmoji „Versmės“ leidyklos naujosios serijos „Neparklupdyta Lietuva“ knyga.


Jonas Vaičiūnas „Ten, kur teka Jotulė ir Nyka“

Ten, kur teka enciklopedijos viršelisDar galima įsigyti Jono Vaičiūno knygą „Ten, kur teka Jotulė ir Nyka. I dalis. Kriūkų krašto enciklopedija. II laida“

Tai informacinis leidinys apie Šakių rajono Kriūkų seniūniją. Jį sudaro 651 straipsnis, iliustruotas šimtu trisdešimt penkiomis nespalvotomis ir aštuoniasdešimt dviejomis spalvotomis iliustracijomis, tarp jų 6 žemėlapiai. Tarp straipsnių yra 213 Kriūkų krašto žymiausų ar jam ypač nusipelniusių žmonių biografijų ir straipsniai apie Kriūkų seniūnijos ir jos pirmtakų (Veliuonos seniūnijos, Sviatošino gminos, Paežerėlių valsčiaus ir Kriūkų apylinkės) kaimus, parapijas, dvarus, kolūkius, partizanų teritorinius vienetus, upelius, visuomenines organizacijas, seniūnijos istorinė apžvalga ir kt. Leidinio gale yra 12 priedėlių (Kriūkų krašto mokyklų mokytojų, partizanų, politinių kalinių, karių savanorių ir tremtinių sąrašai), svarbesniųjų enciklopedijos šaltinių sąrašas ir autoriaus autobiografija. Iš viso 288 puslapiai.

Knygos kaina 5,50 euro. Teirautis Jonas Vaičiūnas, jvaiciunas@gmail.com arba tel. 8 5 216 50 78 arba 8 686 79 296.

Komentarai uždrausti.